Technikai búvárkodás
A technikai búvárkodás fogalmát Michael Mendunoki, az azóta már megszűnt Aquacorp magazin szerkesztője hozta be a köztudatba 1991-ben. A fogalom és a koncepció (Technikai búvárkodás, TEC diving) viszonylag friss keletű, ám maga a technikai merülés igen régről ismert.
A klasszikus fogalom meghatározás szerint a technikai merülés (TEC merülés) a könnyűbúvárkodás azon formája, amely során a búvár túllépi a szabadidős búvárkodás határait (bár lényegében a technikai merülések célja is nagyrészt puszta kikapcsolódás, semmi más). A technikai búvárkodás (merülés) magasabb szintű képzést és több gyakorlatot igényel, “különleges” felszerelésre van szükség; a légzőgáz is gyakran más, mint a levegő vagy szabvány nitrox.
Technikai tanfolyamok
A CMAS szervezetet haditengerészeti és ipari búvárok hozták létre. Céljuk az volt, hogy tudásuk és tapasztalataik átadásával a búvárkodás a civilek számára is elérhető sportággá váljék.
A CMAS alapítói koncepciója, miszerint magasan képzett, széles felszerelés ismerettel bíró és különleges körülmények között is biztonságosan merülő búvárokat képezzen, mindmáig megmaradt.
Mivel iskolánk CMAS oktatást is végez, ahol a merülő búvár határozza meg a merüléshez szükséges eszközöket, azaz választási szabadsága van, a felszerelések ismerete, a dekompressziós mély merülések elmélete és gyakorlata minden haladó vagy magasabb képzettségű búvártól alapelvárás (például a szárazruha, Goodman lámpa, dupla készülék, wing stb. használata is),
Így technikai merülésnek csak azokat a merüléseket tekintjük, melyeket gázváltással vagy újralégzővel végeznek.
Részvételi feltételek és jelentkezés
Krizsán András Instructor
Mobil: +36 30 414 79 20
E-mail: koraltekkidiving@vipmail.hu
krizsanandras@gmail.com